چه زمان اسید استیک بخریم؟

 زمان خرید اسید استیک بخریم؟اگر ما فعال در حوزه فروش اسید استیک هستید و دوست دارید قبل از افزایش قیمت این محصول خرید کرده باشید می توانید با استفاده از خرید های ماهانه و خرید مشارکتی سود بهتری را داشته باشید. در طول سال برخی از ماهها وجود دارد که قیمت اسید استیک کمی نسبت به ماه های قبل پایین تر می آید و می توان با قیمت کمتر خرید داشته باشیم.در ادامه با ما همراه باشید.

 

تاریخچه استیک اسید:

در گذشته، به هنگام تهیه شراب، با استفاده از روش تخمیر، پی به وجود سرکه بردند. در سال ۱۸۴۵ یک شیمیدان آلمانی به نام هرمان کولبه، برای نخستین بار استیک اسید را از ترکیبات غیر آلی بدست آورد. تا سال ۱۹۱۰ بیشترین مقدار این ماده را از مشروبات الکلی پیرولاینس، که حاصل تقطیر چوب بوده، بدست می آوردند. با گذشت چندین سال از این کشف بزرگ، امروزه شاهد تهیه این ماده به روش های متنوع می باشیم که به اصطلاح  استیک اسید ۲۰۲۰  می نامند. در واقع هدف بیان کردن روش های نوین تهیه این ترکیب می باشد.

 

کاربردهای استیک اسید ۲۰۲۰:

با افزایش اطلاع از کاربردهای این ماده، امروزه شاهد استفاده از استیک اسید در بسیاری از صنایع می باشیم، که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

۱- تولید نفت

۲- تولید سرکه خانگی

۳- به عنوان پیش ماده برای استات سلولزی و پلی استیل

۴- تولید نمک های آلی و غیر آلی

۵- در صنایع رنگرزی

۶- الیاف مصنوعی و پارچه

۷- به عنوان معرف در تولید مواد شیمیایی

۸- در تولیدات لاستیک

۹-  تولید مونومر وینیل استات

۱۰- در بخش تبلور کردن مجدد برای خالص سازی ترکیبات آلی

۱۱- درمان سرطان

۱۲- در بخش سوخت و ساز چربی ها و کربوهیدرات ها

۱۳- در صنایع غذایی به عنوان اسیدیته و چاشنی)کد افزودنی شماره (E260 

 

بهترین زمان خرید اسید استیک:

یکی از روش های مناسب برای خرید اسید استیک روش خرید مشارکتی می باشد.در واقع به زمان اسید استیک مناسب این کار را باید انجام داد. مثلا خرید یک حواله ۲۵ تنی هزینه بالای را در بر خواهد داشت و از طرفی شاید میزان فروش شما در ماه ۲  الی ۳ تن باشد. و نیاز به خرید ۲۵ تن ندارید با این روش شما هم با قیمت کمتری خرید کرده اید و هم به میزان اضافه خریداری نکرده اید.البته هزینه های بسته بندی و گالن هم باید در نظر گرفت و با توجه به این هزینه ها باز هم این روش بهتر از روش خرید خرد و مقطعی می باشد.